+90 224 249 33 50

GSM - Sağlık

Avrupa'da Baz İstasyonları

  • Tarih: 2016-01-29
Bu bilgilendirme notu, son zamanlarda basında yer alan GSM baz istasyonlarının sağlığa zararlı olduğu yolundaki yazılar ve bunun sonucunda ortaya çıkan tedirginliği gidermek üzere hazırlanmıştır. Dünya sağlık örgütünce benimsenmiş olan kurallara uygun olarak tesis edilen Baz istasyonların insan sağlığına yönelik bir zararı söz konusu değildir. Her ne kadar ülkemizde bu konudaki yönetmelikler yayınlanmamış da olsa, SIEMENS gibi ciddi firmalar ke...Devamını Oku »

Baz İstasyonları İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

  • Tarih: 2016-01-29
Baz istasyonlar niçin kurulmaktadır? Baz istasyonları, gerekli görülen yerleşim birimlerinde, mobil telefonlarla (cep telefonu) haberleşmeye yönelik kapsama alanı sağlanabilmesi amacıyla kurulmaktadır. Baz istasyonların kapsama alanına girmeyen bölgelerde mobil telefonlarla konuşmak mümkün olmamaktadır. Baz istasyonlar nerelere kurulabilir? Baz istasyonları teknik özellikleri gereği hücresel yapıda olduğundan şehir içlerinde düşü...Devamını Oku »

Cep Telefonlarına İlişkin Bilmeniz Gerekenler

  • Tarih: 2016-01-29
Mobil telefon işletmecisini seçerken nelere dikkat etmeliyim? Mobil telefon işletmecisini seçerken işletmecinin kapsama alanı, hizmet kalitesi, ses iletimi dışında sunduğu diğer hizmetler (WAP, GPRS vs.), tarifeler hakkında bilgi edinilmeli ve sözleşme şartları dikkatli okunulmalıdır. Mobil telefonumu yurtdışında da kullanabilir miyim? Kullandığınız mobil telefon işletmecisi gittiğiniz ülkede kendi sistemi üzerinden ya da başka bir mobil telefon operatörü...Devamını Oku »